Hoşgeldiniz :
HİZMETLERİMİZ
 

Gürültü kontrolü sağlamanın pratik yolu cam kalınlığının arttırılmasıdır. Isıcam ünitelerinde farklı kalınlıklarda cam kullanılması ses kontrolünde avantaj sağlamaktadır. Ancak gürültü düzeyi yüksek ortamlarda daha etkili bir ses yalıtımı için Şişecam Düzcam'ın özel bir ürünü olan akustik lamine cam kullanılmalıdır.

Gürültü Kontrol Camları

Gürültü kontrol camları, insan sağlığını tehdit eden gürültünün yaşanan mekâna girişini azaltır. Isıcam’larda farklı kalınlıklarda cam kullanılması veya camlardan birinin lamine cam olması gürültünün iç mekâna girişini azaltır. Ancak gürültü düzeyi yüksek ortamlarda daha etkili bir ses yalıtımı için Şişecam Düzcam’ın özel geliştirilmiş bir ürünü olan akustik lamine cam kullanımına ihtiyaç vardır.

Şişecam Akustik Lamine Cam, Isıcam ünitelerinde kullanılarak pencerelerin gürültü kontrol performansı artırılabilir. Cam kalınlığı ve kombinasyonu, gürültünün türüne ve şiddetine göre seçilmelidir. Etkin gürültü yalıtımı için konutta sadece camda değil; duvar, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir. Şişecam Düzcam, dış ortam gürültü değerlerine göre cam kombinasyonlarınız için gerekli akustik değerler konusunda size destek olmaktadır.

 

Gürültü Kontrol Camları

Şişecam Akustik Lamine Cam gu¨ru¨ltu¨ kontrol camıdır. İki cam plakanın ses yalıtımı sağlayan bağlayıcı özellikli polivinil butiral (PVB) tabaka ile birleştirilmesi ile u¨retilir. PVB sayesinde akustik lamine camlar ses titreşimlerini bu¨nyesinde sönu¨mler, böylece karşı tarafa daha az ses geçişi sağlanır. Gu¨ru¨ltu¨ du¨zeyi yu¨ksek ortamlarda etkili ses yalıtımı sağlamak amacıyla özel geliştirilmiştir. Ses yalıtımına katkı sağlayarak gu¨ru¨ltu¨ geçişlerini azaltırken aynı zamanda Şişecam Lamine Cam u¨ru¨nu¨nu¨n gu¨venlik özelliğine de sahiptir. Isıcam u¨nitesi bu¨nyesinde kullanıldığında ısı kontrol, gu¨neş kontrol önlemleri ile de kolayca bağdaştırılabilmekte ve ses yalıtım performansı artmaktadır.

  Gürültü Kontrol Camları, insan sağlığını tehdit eden gürültünün yaşanan mekanlara girişini azaltır. Gürültü kontrol camları ile duvar, çatı ve doğramalarda da ses yalıtım önlemleri alınarak, dışarıdaki yüksek gürültü, içeride kütüphane sessizliğine dönüştürülebilmektedir. Gürültü kontrolünün pratik yolu cam kalınlığının artırılmasıdır.

  akustik-cam-kaplama-2

  Akustik lamine camlar, iki cam plakanın, ses emici bağlayıcı bir tabakayla ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle elde edilir.

  AKUSTİK PENCERELER

  akustik pencereler profesyonel çözüm arayan yerlerde görüntü temasını sağlayıp, yansımaları önleyebilmek için, yüksek ses kesici özelliğinden dolayı kullanılmaktadır.

  Pencereler çift bağımsız kasalı imal edilerek, özel contalama sistemi ile kaplanmaktadır. Perfopan Akustik Pencere ,duvar kalınlığı uygun olan mekanlarda bağımsız kasalar arası mesafe 200mm olan binalarda 60dBA ses kesici özelliğe ulaşır.

  Cam Özelliği: 8mm ,10mm akustik lamine cam.
  Kullanım Alanları: Televizyon stüdyoları, radyo yayın odaları, ses ve müzik kayıt stüdyoları, simültane odalarının pencereleri, dans ve bale odalarının pencereleri, polis sorgu odalar
  Standart :TS EN ISO 12543 ve TS 3539 EN 1279 standartlarına uygun olarak üretilir.
  Tanım :
  İki cam plakanın ses emici ve bağlayıcı özellikli polivinil butiral (PVB) tabaka ile ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir.
  Ses yalıtımına katkı sağlayarak gürültü geçişlerini azaltırken aynı zamanda Lameks ürününün güvenlik özelliğine de doxycycline acne sahiptir.
  Isıcam ünitesi bünyesinde kullanıldığında ısı kontrol, güneş kontrol önlemleri ile de propecia canadian pharmacy kolayca bağdaştırılabilmekte ve ses yalıtım performansı artmaktadır
  Etkin gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, duvar, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir.

 
Yuvam Cam Gürültü Kontrol Camları
Yuvam Cam Gürültü Kontrol Camları
Yuvam Cam Gürültü Kontrol Camları
Yuvam Cam Gürültü Kontrol Camları
Yuvam Cam Gürültü Kontrol Camları
Yuvam Cam Gürültü Kontrol Camları